Bitcoin Soars $1700 w 48 godzin: Trading ponad $19K As Market Cap zyskuje $20B (Market Watch)

Kryptońskiego rynku cap oczy 560 miliardów dolarów jako bitcoin odzyskał 19K dolarów po raz kolejny. Altcoins? Najbardziej brakuje w tyle z powodu rosnącej dominacji BTC

Zaledwie dwa dni po osiągnięciu dolnej granicy 17 500 dolarów, Bitcoin Compass odzyskał straty i wzrósł z powrotem ponad 19 tysięcy dolarów, od momentu napisania tych wierszy. Większość głównych altcoinów jest również zielona, poza Ripple (XRP), który nadal spada wartość po zrzucie iskry (FLR).

Bitcoin Soars Above $19,300: Przeceniony?
Główna krypto waluta miała zmienną wartość w ciągu kilku dni. W zeszły piątek, zaledwie dwa dni temu, przeszła z bezpiecznego handlu w okolicach 19 tys. dolarów do zaledwie 17,500 dolarów.

Jednak po tym, jak Wall Street zakończyła swój tydzień, byki wróciły, odzyskując 18.000 dolarów, jak zgłoszono tu wczoraj.

W ciągu ostatnich 24 godzin, BTC podwoiła swoje zyski z weekendu i przekroczyła 19.000 dolarów. Pisząc te wiersze, BTC kilka minut temu zanotowała dzienny rekord na poziomie około 19.300 dolarów.

Pomimo niedawnej bzdurności, kryptoanalitycy z firmy Santiment ostrzegali, że „sytuacja może się zmienić dość szybko“. Dane firmy pokazały, że ogólny sentyment wśród mediów społecznościowych był najbardziej negatywny w ciągu dwóch miesięcy.

Firma wyjaśniła dalej, że panika wyprzedaży były również „powszechne, ponieważ skoki napływu giełd wykazały, że handlowcy przenieśli swoje fundusze na giełdy, aby pozbyć się“. W ten sposób Santiment doszedł do wniosku, że krypto waluta ponownie osiągnęła zawyżony status.

Altcoins‘ Road to Recovery: BTC Dominacja na Wschodzie (BTC Dominance on the Rise)

W przypadku monet alternatywnych było jeszcze gorzej podczas ostatnich spadków cen. Mimo to, w ciągu ostatnich kilku dni zaczęły się one odbudowywać, podobnie jak bitcoin.

Ethereum zyskało kolejne 3% wartości w ciągu ostatnich 24 godzin i wzrosło do 578 dolarów od teraz. Bitcoin Cash (1,7%), Binance Coin (2,4%), Chainlink (1,3%), Polkadot (1,5%), Cardano (1,5%), i Litecoin (3,5%) są również w zielonym kolorze.

Pomimo przyzwoitych zysków, większość altcoinów straciła na wartości Bitcoinów, ponieważ dominacja Bitcoinów wzrastała w ostatnich dniach. Na dzień dzisiejszy dominacja BTC wynosi 63,7%, według CoinMarketCap.

Jedynym wyjątkiem na drugi dzień z rzędu jest Ripple. Migawka zrzutu Iskry (FLR) odbyła się 12 grudnia o godzinie 00:00 czasu UTC, a od tego czasu wartość XRP spada. W rezultacie, trzecia co do wielkości kryptokurcja według pułapu rynkowego zmaga się z 0,50$.

NEM to najbardziej imponujący gainer z pierwszej setki. XEM skoczył o 7.5% i handluje na północ od $0.25. Następne są protokoły NEAR (6%), Quant (5.6%), Zilliqa (5%), Ren (5%) i 0x (5%).

W wyniku powyższych zmian, limit rynku kryptograficznego wzrósł do prawie 560 mld USD. Oznacza to wzrost o około 40 miliardów dolarów od piątkowego spadku.